Witaj na moim blogu

Hej, nazwyam się Ewelina Wiercioch, jestem kobietą-ratowniczką w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Od wielu lat moje życie prywatne, jak i zawodowe łącze z górami. Jestem przewodniczką tatrzańską i międzynarodową UIMLA, instruktorem narciarstwa zjazdowego, narciarstwa wysokogórskiego (ski-tourowego) oraz wspinaczki sportowej. W czasie mojej ponad 20 letniej działalności górskiej pokonałam kilkaset dróg wspinaczkowych. W zimie od „zawsze” poruszam się na nartach ski tourowych.

Parę lat temu, jako czynny sportowiec byłam członkiem kadry narodowej w narciarstwie ski tourowym, zdobyłam wicemistrzostwo Polski w tej dyscyplinie oraz wielokrotnie stawałam na podium w Pucharze Polski i Pucharze Tatr Wysokich. Obecnie, po skończeniu 40 lat doszłam do wniosku, że czas wrócić do trenowania i startowania :-) Przede mną zawody biegowe, w tym Marathon du Mont Blanc.

To nie jedyna zmiana jakiej dokonałam, idąc za ciosem zmieniłam także miejsce zamieszkania z Zakopanego na Włochy a konkretnie rejon Jeziora Garda. Lubię żyć i cieszyć się życiem!

Zapraszam na mojego bloga!