Witaj na moim blogu

Nie, nie, nie, nie mogłam już wytrzymać bez gór. Każda praca, zajęcie, wszystko co kazali mi robić rodzice... było dla mnie bez sensu. Ograniczali moją wolność, moją pasje. Oni byli i są pragmatycznymi osobami, a ja... wieczna idealistka ceniąca sobie wolność. Niestety duuuużo później okazało się, że mieli rację, ale nie wtedy, gdy miałam 21 lat :( Kilka lat zajęło im zaakceptowanie tego, że zamiast zawodu ekonomistki wybieram góry, przewodnictwo.

Więcej…

To zabawne, ale myśląc o tym dokładnie nie wiem. Jak byłam dzieckiem mój tata zabierał mnie i moją siostrę często w góry. Przyznam, że nie zawsze mi się podobało :-) To było strasznie męczące, nie miałam kondycji. Nasz tata mocno nas hartował. Na pewno dzisiaj jestem mu za to wdzięczna ale wtedy byłam średnio zadowolona :-) Nie wiem kiedy i jak to się stało ale w końcu się wkręciłam!

Więcej…

Hej, nazwyam się Ewelina Wiercioch, jestem kobietą-ratowniczką w Tatrzańskim Ochotniczym Pogotowiu Ratunkowym. Od wielu lat moje życie prywatne, jak i zawodowe łącze z górami. Jestem przewodniczką tatrzańską i międzynarodową UIMLA, instruktorem narciarstwa zjazdowego, narciarstwa wysokogórskiego (ski-tourowego) oraz wspinaczki sportowej. W czasie mojej ponad 20 letniej działalności górskiej pokonałam kilkaset dróg wspinaczkowych. W zimie od „zawsze” poruszam się na nartach ski tourowych.

Parę lat temu, jako czynny sportowiec byłam członkiem kadry narodowej w narciarstwie ski tourowym, zdobyłam wicemistrzostwo Polski w tej dyscyplinie oraz wielokrotnie stawałam na podium w Pucharze Polski i Pucharze Tatr Wysokich. Obecnie, po skończeniu 40 lat doszłam do wniosku, że czas wrócić do trenowania i startowania :-) Przede mną zawody biegowe, w tym Marathon du Mont Blanc.

To nie jedyna zmiana jakiej dokonałam, idąc za ciosem zmieniłam także miejsce zamieszkania z Zakopanego na Włochy a konkretnie rejon Jeziora Garda. Lubię żyć i cieszyć się życiem!

Zapraszam na mojego bloga!

Więcej…